سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

آموزش فعالیتهای قبل از خواب برای موفقیت

در تاریخ : 97.06.07

سرزمین آریایی : حتما بارها برایتان پیش آمده است که قبل از خواب شبانه ، کاری انجام داده اید و یا راجع به مساله ای فکر کرده اید و روز بعد ، پر انرژی تر و سرحال تر ، فعالیت اصلی خود را آغاز نموده اید ولی نمی دانسته اید که چه امری ، موجب این حس در درون شما شده است و یا با خود گفته اید که بصورت اتفاقی یا شانسی ، پر انرژی تر از سایر روزها هستید. در ادامه چند نکته اساسی که به هر فردی کمک میکند تا هر روز بیشتر از روز قبل ، در انجام امور ، موفق باشند ، ذکر شده است که می توانند راهنمای خوبی در این زمینه باشند.

 

آموزش قبل خواب

 

مطالعه
کارشناسان معتقدند مطالعه یکی از مهم‌ترین کارهایی است که افراد موفق قبل از خواب به آن مشغول می‌شوند. مایکل کر، نویسنده کتاب موفق و پرفروش «اینقدر جدی نباش، کمی هم خنده به کارت اضافه کن»، بیان می‌کند که از اهالی کسب‌و‌کار، افراد زیادی را می‌شناسد که در برنامه‌ روزانه خود زمان مشخصی را قبل از خواب به مطالعه اختصاص می‌دهند. این افراد از این زمان به‌عنوان زمان‌هایی غیرقابل تغییر در برنامه روزانه خود یاد می‌کنند. نه‌تنها خواندن کتاب‌هایی از جنس مدیریت و اقتصاد برای افراد موفق جذاب است، بلکه این افراد به خواندن کتاب‌هایی از حوزه‌های مختلف از جمله علوم، ادبیات و فلسفه نیز مشغول می‌شوند، چراکه افزایش دامنه دانش در حوز‌ه‌های مختلف می‌تواند به خلاقیت و نوآوری در کار ختم شود.

 

‌ آماده کردن فهرست کارهای روزانه
خالی کردن ذهن از افکار مشوش یکی از راه‌های رسیدن به آرامش حین خواب محسوب می‌شود. براساس همین قاعده، افراد موفق با آماده کردن فهرستی از کارهای روزانه خود و کارهایی که در روز بعد نیاز به رسیدگی دارند، ذهن خود را از افکار پراکنده و مزاحم دور می‌کنند.

 

گذراندن وقت با خانواده
در نگاه دکتر وودوارد، استاد مشهور روانشناسی سازمانی، گفت‌و‌گو با همسر، فرزند یا نزدیکان، یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های روزانه یک فرد محسوب می‌شود. این عمل در بین افراد موفق به یک روند ثابت و قابل مشاهده تبدیل شده است. با این حال کاملا مشخص است که نمی‌توان زمان خواب خود را با همسر یا دیگر اعضای خانواده تنظیم کرد، ولی اگر این اتفاق بیفتد زمان مناسبی برای صحبت در مورد اتفاقات روزانه به حساب می‌آید.

 

بازتاب فعالیت‌های روزانه
در ادامه آماده کردن فهرست کارها و گفت‌و‌گو با نزدیکان جهت آزاد کردن ذهن، افراد موفق به یادداشت فعالیت‌های روزانه خود روی می‌آورند. این افراد با آماده کردن دفتر خاطرات روزانه، به بازتاب و نگارش امور روزانه خود مشغول می‌شوند. بنابراین با نگاهی موشکافانه‌تر می‌توانند به کارهایی که در طول روز انجام داده‌اند، پیشرفت‌های کاری و روابط اجتماعی نگاه کنند.

 

تمرکز ذهن
استفاده از تکنیک‌های آرامش‌بخش یکی از راهکارهای تاثیرگذار برای داشتن خوابی خوب به حساب می‌آید. مدیتیشن به‌منظور تمرکز ذهن و کاهش اضطراب و تنش‌های وارد شده روزانه، یکی از کارهایی است که برنامه زمانی افراد موفق قبل از خواب را به خود اختصاص داده است.

 

برنامه‌ریزی برای خواب
هرچند کارشناسان و پزشکان بر مضرات خواب کم و نامنظم تاکید کرده‌اند، با این حال بسیاری از افراد به این توصیه اهمیت نمی‌دهند. کارآفرینان و افراد متخصص در دسته‌ای از آدم‌ها جای می‌گیرند که داشتن خواب منظم برای آنها به چالشی بزرگ تبدیل شده است. بنابراین برای رسیدن به سلامت و شادابی در طول روز، داشتن یک خواب منظم اضطرار بالایی دارد. برای نیل به این هدف باید بدن را به خواب در زمانی مقرر عادت داد، به‌طوری‌که هر شب در ساعتی مشخص به تختخواب رفته و برای مدت‌زمانی مشخص به خوابی عمیق رفت. میزان انرژی روزانه هر فرد مشخص است و نباید به خسته کردن بدن با کارهایی غیرمفید مشغول شد.

 

هر فعالیتی ‌جز کار
افراد موفق قبل از خواب شبانه خود به هر کاری مشغول می‌شوند جز فکر کردن به کار. در نتیجه نه ایمیلی چک می‌کنند و نه احتمالا پست‌های شبکه‌های اجتماعی کاری خود را مطالعه می‌کنند. افراد موفق مسائل کاری خود را پشت در اتاق رها می‌کنند و زمان قبل از خواب خود را به کارهایی مهم‌تر اختصاص می‌دهند.

 

تصور موفقیت
نکته جالب در مورد افراد موفق آن است که این افراد همواره موفقیت خود را در ذهن به تصویر می‌کشند. این افراد قبل از خواب به موفقیت پروژه‌ها و کارهای در دست خود فکر می‌کنند و با این افکار به خواب می‌روند.

 

 

نکته : برای یک یا چند روز ، این موارد را بکار گیرید. حتما نتایج مثبت آن را خواهید دید. امیدواریم همیشه موفق باشید.

بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حرم امام رضا (ع) ( امام هشتم ) در کدام شهر ایران قرار دارد ؟
پاسخ : *
پست های ویژه