سریال ملکه گدایان

سریال قورباغه

مسابقه شب های مافیا

سریال وسوسه

مربای خوشمزه به و خواص آن!

در تاریخ : 94.06.21

مربای خوشمزه با به !

زمان پختن 300 دقیقه
موادلازم:
6 عدد به
3 کیلوگرم شکر
به میزان لازم آب

اموزش تهیه مربا به :

سرزمین آریایی : مربا علاوه بر اینکه یکی از مواد غذایی مورد مصرف در صبحانه کودکان است ، در میان بزرگسالان نیز طرفداران خاص خود را دارد و بسیاری از افراد ترجیح میدهند در وعده غذایی خود به همراه نان ، پنیر ،کره و سایر مواد مربا را نیز میل نمایند ، از طرف دیگر مربا به به دلیل وجود به ، از نظر سلامتی دارای ارزش بالایی می باشد.

به قلب را تقویت می کند و رگ های آن را باز می کند . فشار خون را بالا می برد و معده و دستگاه گوارشرا تقویت می کند. بهترین میوه برای کسانی است که مبتلا به سل هستند . دانه های آن برای نرم کردن سینه هنگام گلو درد بسیار موثرند .دارای ویتامین های آ و ب می باشد وهمین طور در درمان کلسترول مفید است . به نقل از سایت روزنامه شهروند مربای به برای روماتیسم مفید است

خواص مربا به :

به معتدل و تر است و شکر گرم خشک .

این مقدار مواد به شما معادل یک و نیم کیلو مربای به است

پاییز فصل به است و بهترین موقع برای درست کردن مربای به . در وهله اول در انتخاب به دقت کنید باید حتما بوی محسوسی داشته باشد وگرنه به مرغوبی نیست .

برای درست کردن مربای به داشتن قابلمه مسی ضروری است .( البته اگر به رنگ آن اهمیت می دهید . ) مربای به در قابلمه تفلون یا استیل قهوه ای تیره و غیر شفاف می شود .

 

  1. به ها را پوست بکنید ( می توانید با پوست هم درست کنید در این صورت خوب بشویید ) بعد به دانه ها را خارج (در صورت تمایل برای گلو دردهای احتمالی زمستان نگه دارید ) و به اندازه دلخواه تکه کنید . برشهای درشت نیم حلقه ای مجلسی هستند ، اما برشهای ریزتر راحت تر مصرف می شوند . بعد آن ها را با مقداری آب که سطحشان را بگیرد بپزید .
  2. در قابلمه را بگذارید تا یک ساعت بپزد . بعد شکر را اضافه کنید . میزان شکرتان باید مساوی با به باشد . ۶ عدد به بین ۱۳۰۰ تا ۱۵۰۰ گرم است .
  3. اکنون در قابلمه را ببندید و ابدا تا آخر زمان قوام آمدن باز نکنید. رنگ مربایتان می پرد! با شعله کم حدود ۳ ساعت زمان می برد تا قوام بیاید .
  4. بعد از خاموش کردن شعله تا سرد شدن کامل هم در قابلمه را باز نکنید . مربای خوش رنگ و خوشمزه شما آماده است. با صبحانه یا چای داغ در روزهای سرد زمستان میل کنید.
دسته بندی : هنر » ترشی ها و مرباها
بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حرم امام رضا (ع) ( امام هشتم ) در کدام شهر ایران قرار دارد ؟
پاسخ : *
پست های ویژه