سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

ماسال ، بهشت گیلان!

در تاریخ : 94.04.31

ماسال

سرزمین آریایی :ماسال یکی از شهرهای بسیار زیبا در استان گیلان است که در کنار کوه های جذاب تالش قرار دارد.

 

ماسال

ماسال حدود ۶۰ کیلومتر از تالش فاصله دارد که از صومعه سرا تا این شهر ۵۵ کیلومتر راه است. رودخانه ی خالکایی در واقع همان رودخانه ای است که ماسال از آن سر سبز است. این آبادی کوچک در کنار شنبه بازاری برپا بود که همین بازار موجب رونق آن شد.

 

ماسال

 

این شهر که قبلا جزیی از تالش بود با جدا شدن از آن در سال ۷۶ به دو بخش مجزا به نام های ماسال و شاندرمن تبدیل شده است.

 

ماسال

مردم این دیار مهمان نوازند. زبان آن ها تالشی است و خوشبختانه شیعه می باشند. مردم این شهر از راه کشاورزی و دامداری ارتزاق می کنند.

 

ماسال

فردین معصومی کشتی گیر مشهورکشورمان که قهرمان جهانی است از این دیار برخاسته است. همچنین خوانندگان تالش زبان مشهوری نظیر جهانگیر حاجی پور و هادی حمیدی نیز از اهالی این شهرند.

 

ماسال

اما جاذبه های گردشگری این شهر بسیار زیادند. در یک نگاه شما با نگاه کردن به این سرزمین آباد و سر سبز می توانید به راحتی به جذاب بودن آن پی ببرید.

 

ماسال

جاذبه های دیدنی این دیار شامل دیدنی های طبیعی و تاریخی می شود. غارهای طبیعی، جنگل های دیدنی، و همچنین مناطق ییلاقی این محل بسیار مشهورند. طلا سکو یکی از جاذبه های جنگلی زیبای آن است.

 

 ماسال

 

 

محل شهادت میرزا کوچک خان جنگلی در این محل واقع است.

 

ماسال

از دیگر دیدنی های این بخش زیارتگاهی است که منسوب به نوادگان امام موسی کاظم علیه السلام است. پیر جلودار و عون بن علی فرزند محمد حنفیه نیز در این منطقه آرمیده اند.

 

ماسال

 

سرزمین آریایی 

 

بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حاصل جمع دو با دو به حروف چند می شود ؟
پاسخ : *
پست های ویژه