سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

بزرگترین آبشار ایران را ببینید!

در تاریخ : 94.04.31

بزرگترین آبشار ایران

سرزمین آریایی : یکی از زیباترین و بلندترین آبشارهای ایران  ابشار گزو است این ابشار در جنگل های زیبا و سرسبز منطقه سواد کوه در استان مازندران واقع شده است . ارتفاع ان تقریبا ۷۰ متر می باشد.

این ابشار در نزدیکی های امامزاده گزو قرار دارد.برای رسیدن به این ابشار زیبا  و دیدنی چندین مسیر وجود دارد که بیش تر ان ها از کنار سد البرز معروف به سد لفور عبور می کند. البته بهترین و خوش مسیرترین راه مسیر جاده فیروز کوه است که به این ترتیب می باشد پس از رسیدن به شهر شیرگاه  به سمت خروجی شهر بروید و از میدان به سمت چپ تغییر مسیر داده و به طرف سد البرز یا همان سد لفور حرکت کنید .

بزرگترین آبشار ایران

جاده به تدریج ارتفاع می گیرد و با دور زدن به دور دریاچه سد امتداد پیدا می کند. این جاده جنگلی و خاکی زیبا ذارای پیچ و خم های زیادی می باشد.در طول مسیر دو راهی های زیادی وجود دارد اما وجود تابلوها به شما کمک خواهد کرد تامسیر را راحت تر و سریع تر پیدا کنید.

بزرگترین آبشار ایران

یکی از تابلوها شما را به سمت استانه سه بزرگوار که به امامزاده گزو معروف است هدایت می کند مسیری حدود ۳۱ کیلومتر که خاکی می باشد را طی کنید که حدودا بیش از دو ساعت طول می کشد پس از رسیدن به امامزاده گزو باید مسیری جنگلی را برای دیدن ابشار زیبا و دیدنی گزو پیاده روی کنید مسیری که شیب نسبتا زیادی به سمت پایین دارد امتداد مسیر به گونه ای است که تا فاصله ۲۰ متری نمی توانید ابشار زیبای گزو را ببیند اما صدای دلنشین ان به گوش می رسد.

بزرگترین آبشار ایران

سعی کنید حتما لباس و کفش مناسب به همراه داشته باشید تا راحت تر بتوانید مسیر را طی کنید پس از مدتی پیاده روی از جاده جنگلی به پای بزرگ ترین ابشار ایران می رسید ابشاری زیبا و کم نظیر  که از بالای دیواره ای صخره ای به شکل نیمه استوانه و از ارتفاعی حدود ۷۰ متری به پایین می‌ریزد و هر بیننده ای را مسحور زیبایی و ابهت خودش می کند.

بزرگترین آبشار ایران

اطراف ابشار پوشیده از خزه های زیادی است که زیبایی ابشار را دو چندان کرده است.وجود این ابشار طراوات و سرسبزی بیشتری به ابن منطقه بخشیده است. دهانه آبشار امامزاده گزو آنقدر زیبا، دیدنی و رویایی است که انسان به هنگام تماشای آن مات و مبهوت می ماند. آبشار با ابهت، حیرت انگیز،دیدنی و رویایی امامزاده گزو ، بدون شک جزء یکی از زیباترین آبشارهای خاورمیانه می باشد.

 

 

 

بزرگترین آبشار ایران

 

سرزمین آریایی 

دسته بندی : تصاویر » طبیعت
بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
پایتخت ایران کدام شهر است ؟
پاسخ : *
پست های ویژه