سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

طرز تهیه ژله تخم مرغی

در تاریخ : 94.04.09

ژله تخم مرغ

سرزمین آریایی http://ariae.ir : این سینی پر از تخم مرغ نیست بلکه حاوی ژله بشکل تخم مرغ است که در ادامه نظر شما را به طرز تهیه آن جلب میکنیم.

مواد لازم
مواد لازم براي پنج نفر
مواد لازم براي سفيده تخم مرغ
ژله آلوئه ورا: يك بسته 
آبجوش: يك پيمانه 
شير: نصف پيمانه


مواد لازم براي زرده تخم مرغ
ژله پرتقال: نصف بسته
آبجوش: نصف پيمانه
شير: 1/4 پيمانه
روغن مايع: به ميزان لازم
طرز تهیه

طرز تهيه ژله به شكل سفيده تخممرغ

ژله آلوئهورا را با آبجوش مخلوط ميكنيم تا كاملا حل شود، بعد از خنك شدن شير را اضافه كرده، در ظرف موردنظر ريخته و در يخچال قرار ميدهيم تا سفيده نيمبند شود.

طرز تهيه ژله به شكل زرده تخممرغ

ژله پرتقال را درون آبجوش حل ميكنيم، بعد از خنك شدن، شير را اضافه كرده و خوب با هم مخلوط ميكنيم. قالب زرده تخممرغها را از قبل چرب كرده و آماده ميكنيم. با قاشق از مواد زردهها داخل قالبهاي تخممرغي ريخته و ميگذاريم تا بسته شود، پس از اين كه خودش را گرفت با كارد ميوه دور آن را آزاد ميكنيم تا راحتتر از قالب خارج شود.

نکات
هنگام قرار دادن زردههاي آماده روي سفيده، بايد سفيدهها نيمبند شده باشد تا زرده كاملا روي سفيده بچسبد، يعني سفيده ها در يخچال خيلي سفت نشود و روي آن كمي چسبناك باشد كه بعد از قرار دادن زرده ها و قرار دادن مجدد درون يخچال كاملا بسته شود. 
ژله ها را حتما بعد از مخلوط كردن با آبجوش ميگذاريم تا خنك شود، سپس شير را اضافه ميكنيم، زيرا اگر خنك نشده باشد، ژله به اصطلاح ميبرد يا تكه تكه ميشود.
بهتر است ظرفمان تخت باشد.
براي درست كردن ژله به شكل زرده تخم مرغ ميتوانيم از قالب درون يخچال كه مخصوص قرار دادن تخم مرغ هاست يا هر قالب گرد كوچك ديگري استفاده كنيم.

سرزمین آریایی http://ariae.ir
اشخونه
بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
پایتخت ایران کدام شهر است ؟
پاسخ : *
پست های ویژه