ورود به سایت

 

دانلود رایگان سریال 13 شمالی

دانلود رایگان سریال گلشیفته

طرز تهیه حلوای سه رنگ

در تاریخ : 94.03.27

حلوا

سرزمین آریایی http://ariae.ir: این حلوا مناسب برای ماه رمضان و همینطور مجالس ختم میباشد و امیدواریم از تهیه آن لذت ببرید.

 

مواد لازم:

*آرد گندم نیم کیلوگرم
*پودر شکر نیم کیلوگرم
*روغن جامد ۳۲۵ گرم
*آب یک لیوان
*هل کوبیده نصف قاشق سوپخوری
*زعفران حل در نصف لیوان آبجوش نصف قاشق چایخوری
*کاکائو ۱,۵ قاشق سوپخوری
*شکر ۱,۵ قاشق سوپخوری
*خلال بادام و خلال پسته جهت تزئین به مقدار کافی
*نایلون تمیز یک قطعه

 

دستور تهیه:

ابتدا شکر و کاکائو را در نیم لیوان آب جوش حل کنید و آرد را درحدی که کرم رنگ شود بدون روغن تفت دهید، ظرف را از روی حرارت برداشته و سپس آرد را الک کنید. مجدداً ظرف آرد را روی حرارت بگذارید و روغن را بیفزائید و خوب مخلوط کنید. شکر و یک لیوان آبجوش را مخلوط کنید و به حلوا بیفزائید، پس از مخلوط کردن از روی حرارت بردارید. حلوا را هم بزنید تا خودش را بگیرد. سپس آنرا به سه قسمت مساوی تقسیم نموده و به طریق زیر عمل کنید.
یک قسمت را با زعفران آبکرده و قسمت دوم را با محلول شکر و کاکائو خوب مخلوط کنید و قسمت سوم را نیز به همان رنگ کرم روشن باقی بگذارید و با کمی پودر هل مخلوط کنید. سطح یک سینی بزرگ و مسطح را کمی چرب کنید و حلوای ساده را در سینی بریزید و بصورت یکنواخت پهن کنید. حلوای کاکائو را روی یک قطعه نایلون مانند قسمت اول پهن کنید و سپس با دقت این حلوا را روی حلوای ساده برگردانید. حلوای زعفرانی را هم روی نیلون باز کنید و روی حلوای کاکائو قرار دهید. سپس روی آنرا با خلال پسته و بادام تزئین کرده و بگذارید تا خنک شود. پس از خنک شدن، حلوا را به شکل لوزی برش بزنید و سرو کنید.

 

 

سرزمین آریایی http://ariae.ir 

بازگشت
تگهای مطلب : حلوا, حلوای سه رنگ
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
پایتخت ایران کدام شهر است ؟
پاسخ : *
حیات وحش و دیدنیهای ایران و جهان( مشاهده تمام مطالب )