سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

اینجوری لکه زیر لباس را از بین ببرید!

در تاریخ : 94.02.18

لکه

سرزمین آریایی http://ariae.ir: تک‌تک ما برای از بین بردن لکه‌ها و آثار برجای مانده روی لباس، دستمال‌ها و ظروف آشپزخانه روش‌های مختلفی را می‌شناسیم و بر اساس تجربه، این شیوه‌ها را بهترین شیوه‌ها برای از بین بردن لکه‌ها و آلودگی‌ها می‌دانیم اما این بار ما نسخه‌هایی جادویی به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانند در مدت زمان بسیار کوتاهی خانه شما را از وجود تمام لکه‌‌ها و آلودگی‌ها پاکسازی کند.

 

فرمول جادویی برای لکه‌ها

دوسوم فنجان پودر یا مایع لباسشویی را با دوسوم فنجان آمونیاک و 3 قاشق چای‌خوری جوش‌شیرین مخلوط کنید و به این مخلوط 2 لیوان آب اضافه کنید و آن را به خوبی هم بزنید و درون بطری افشانه‌دار بریزید.پس از تکان دادن ظرف از معجونی که خود تهیه کرده‌اید روی لکه مورد نظر اسپری کنید و اجازه دهید برای چند دقیقه در این حالت باقی بماند. بعد از چند دقیقه محل لک را یک بار با آب و بار دیگر با کمک مواد شوینده بشویید تا ببینید چقدر آسان لکه‌ها  از روی لباستان از بین می‌روند.

نسخه‌جرم‌گیری ظروف چینی

اگر مدت زیادی است از ظروف چینی، بشقاب‌ها و فنجان‌های چینی استفاده می‌کنید حتما شاهد جرم‌های زردرنگی که در سطح آنها جمع می‌شود، هستید؛ جرم‌هایی که با شست‌وشوی عادی ظروف از بین نمی‌روند و نیاز به شویندهای قوی‌تر و  موثرتر دارند. برخی خانم‌های خانه‌‌دار برای از بین بردن این جرم‌ها چینی‌هایشان را در وایتکس خیس می‌کنند. اما ما پیشنهاد بهتری برای آنها داریم. به جای خیس کردن ظرف‌های چینی  درون وایتکس برای جرم‌گیری آنها را درون مخلوطی از آب و سرکه سیب قرار دهید. کافی است برای هر لیتر آب یک لیوان سرکه در نظر بگیرید.

بور شدن لباس‌ها رافراموش کنید

مادربزرگ‌ها برای پیشگیری از بور شدن و بی‌رنگ و رو شدن لباس‌های تیره‌رنگ و مشکی روش منحصربه‌فردی داشتند که در بیشتر مواقع موثر بود.

برای پیشگیری از بور شدن پارچه‌های نخی مشکی بهترین روش آن است که یک فنجان سرکه سفید را با ماده شوینده و آب ترکیب می‌کنید و لباس را به مدت 10  دقیقه درون این محلول بگذارید و بعد آن را با آب سرد آبکشی کنید.این کار مانع از بور‌شدن لباس‌هایتان می‌شود.

با سرکه لکه‌های قهوه را پاک کنید

از بین بردن لکه‌های شیرین و شکلاتی از جمله سخت‌ترین کارهایی است که خانم‌های خانه‌دار با آن سروکار داشته و کار دشواری پیش رو دارند. یکی از شیوه‌ها برای پاک کردن لکه‌ها به جای مانده از شربت‌های شیرین مثل شربت سکنجبین آن است که لباس را به مدت 4 تا 5 دقیقه در مسیر جریان آب سرد قرار دهید تا شیرینی‌ها و محتویات شربت از روی بافت پارچه پاک شود. در عین حال برای از بین بردن لک شکلات یا قهوه روی لباس نیز می‌توانید از محلول سرکه و الکل استفاده کرده و به مدت 3 تا 4 دقیقه محل آغشته به شکلات یا قهوه را درون این محلول خیس کنید.

نسخه‌ای برای لکه‌های زیربغل لباس

اگر لباسی دارید که زیربغل‌ آن به دلیل تعرق دچار لکه‌ شده، نگران نباشید، به راحتی می‌توانید این لکه را با شست‌وشویی ساده و استفاده از یک نسخه کاربردی از بین ببرید. تنها کافی است لباس مورد نظر را در ترکیبی از نصف فنجان پودر یا مایع لباسشویی و یک فنجان پراکسیدهیدروژن و آب به مدت یک ساعت خیس کنید و پس از این مرحله به مخلوط ذکر شده 3 تا 4 قاشق جوش شیرین اضافه کرده و اجازه دهید لباس‌تان به مدت چند دقیقه درون این مخلوط بماند و بعد آن را آبکشی کنید.
سرزمین آریایی http://ariae.ir 
دسته بندی : هنر » خانه داری
بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حاصل جمع دو با دو به حروف چند می شود ؟
پاسخ : *
پست های ویژه