سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

آزمایشات جدید سرن

در تاریخ : 94.01.17

سرزمین آریایی : دانشمندان در بزرگترین ماشین جهان – شتاب دهنده هادرون بزرگ (LHC) در آزمایشگاه سرن در سوئیس – آماده شده اند تا برای اولین بار در این دو سال اخیر این دستگاه را روشن کنند و “فصل دوم” آزمایشات خود را آغاز کنند.بعد از کشف بوزون هیگز در سال 2012 – که اهمیت زیادی در توصیف دلیل وجود جرم مواد در داشت تا آن جا که ذره “خدا” نامیده شد – محققین خود را آماده چالش های تازه ای کرده اند.

 

آزمایشگاه سرن

 

علاوه بر کشفیات جدید، دانشمندان تلاش خواهند کرد تا ماده سیاه را تولید کنند. گفته می شود ماده سیاه حدود 95 درصد عالم را تشکیل می دهد. به علاوه آن ها به دنبال نشانه هایی از ابعاد دیگری از زمان و فضا خواهند رفت و راهی را برای گنجاندن جاذبه در مدل استاندارد فیزیک ذرات پیدا خواهند کرد. ذرات کاملا جدید هم ممکن است در این مسیر کشف شوند که همگی در نهایت درک ما را از جهان دگرگون خواهند کرد.

 

این آزمایشات به انرژی زیادی احتیاج خواهند داشت. اشعه های ذرات پروتون قرار است تا با هم برخورد کنند و این برخورد انرژی معادل 13 برابر انرژی مورد نیاز یک پشه در حال پرواز را تولید خواهد کرد. بله، به نظر عدد قابل توجهی نیست، اما این انرژی در فضایی فشرده خواهد شد که حدودا چندین تریلیارد کوچکتر از یک حشره خواهد بود.

LHC یک تونل مدور 27 کیلومتری است که اخیرا به مغناطیس های قدرتمند تجهیز شده است. این مگنت ها شکل جدیدی به این دستگاه بخشیده اند.

اشعه های کم انرژی قرار است در ابتدا حول این حلقه فرستاده شوند و در این حین دانشمندان برخورد ذرات پرانرژی را بررسی خواهند کرد.

 

 

 

منبع : Nikoo

بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حرم حضرت معصومه (س) در کدام شهر ایران قرار دارد ؟
پاسخ : *
پست های ویژه