ورود به سایت

 

دانلود رایگان سریال 13 شمالی

دانلود رایگان سریال احضار

12 قانون اساسی کارآفرینی از زبان مارک کوبان

در تاریخ : 94.01.17

سرزمین آریایی : میلیارد معروف مارک کوبان، سرمایه گذار “Shark Tank” و مالک دالاس ماوریکس، علاوه بر تاسیس شرکت خود در بیش از 120 شرکت دیگر سرمایه گذاری کرده است.

 

کار آفرینی

 

کوبان در کتاب خود با عنوان “چگونه در ورزش تجارت برنده شویم؟”، توصیه های ارزشمندی را در اختیار کارآفرینان قرار داده است. شما می توانید در ادامه 12 قانون کوبان برای راه اندازی شرکت را مطالعه کنید:

 

1. تا زمانی که واقعاً به راه اندازی یک شرکت علاقه ندارید اقدام به انجام این کار نکنید

برخورداری از پشتوانه مالی بالا و حمایت افراد بانفوذ نمی تواند به تنهایی عامل موفقیت یک شرکت شود، فرد کارآفرین باید با علاقه پا به عرصه رقابت در زمینه مورد نظر بگذارد.

 

2. هرگز واگذاری شرکت را به عنوان تنها گزینه برای رهایی از مشکلات انتخاب نکنید

واگذاری شرکت برای به دست آوردن پول هنگفت جهت رفع مشکلات مالی راه حل مناسبی است، اما هرگز شما را در رسیدن به هدف نهایی که موفقیت در راه اندازی شرکت است کمک نمی کند.

 

3. افرادی را استخدام کنید که با فرهنگ کاری شما سازگاری دارند

درست است که برای تشکیل تیم کاری مورد نیاز باید افراد با سابقه و دارای مهارت های مختلف را استخدام کنید، اما فراموش نکنید که باید همه افراد تیم به ارزش های یکسانی اعتقاد داشته باشند. در غیر این صورت در بلند مدت قادر به همکاری برای دستیابی به هدفی مشترک نخواهند بود.

 

4. باید این مسئله را درک کنید که انجام معاملات موفق راه حلی برای حل همه مشکلات شرکت است

کوبان در مصاحبه با بیزینس اینسایدر گفت که هر شرکتی باید در راستای تلاش برای جذب مشتری و انجام معاملات تاثیر گذار تلاش کند.

 

5. در تلاش برای بکارگیری افرادی باشید که قادر به ایفای نقش های ضروری هستند

سعی کنید که تمام مهارت ها و صلاحیت های مور نیاز برای موفقیت را به درستی شناسایی کنید و به دنبال استخدام نیروی انسانی برخوردار از این قابلیت ها باشید. افراد اصلح را استخدام کنید. سعی کنید برای استخدام افرادی که نیازی به مهارت اساسی برای انجام برخی از کارهای شما ندارند، آنهایی را انتخاب کنید که با فرهنگ کاری شما سازگارترند و درخواست حقوق پایین تری دارند.”

 

6. از همان ابتدا نگران تامین بودجه برای مسائل غیر ضروری نباشید

بسیار خوب است که شرکتی معتبری مانند گوگل خدمات رفاهی زیادی را در اختیار کارمندان خود قرار می دهد ، اما شرکت شما گوگل نیست. در زمان راه اندازی شرکت بودجه مشخصی را برای ارائه خدمات رفاهی به کارمندان در نظر بگیرید، اما سعی کنید که بخش عمده بودجه خود را در جهت تامین مسائلی اساسی هزینه کنید.

 

7. به کارمندان این امکان را بدهید که به راحتی با شما در ارتباط باشند

هرگز سعی نکنید که ارتباط کارمندان را با خود قطع کنید و از آنها فاصله بگیرید. سعی کنید آنها را در جریان مسائل مهم قرار دهید و بر کار آنها نظارت داشته و از نیازهای آنها آگاه باشید.

 

8. از تکنولوژی که استفاده از آن برای شما راحت تر است استفاده کنید

در ابتدای کار، زمانی که بیش از چند کارمند ندارید، نگران استفاده از تمام نرم افزارها و برنامه های مورد استفاده توسط رقبای خود نباشید، سعی کنید با استفاده از آنهایی که بر آنها تسلط دارید شروع کرده و به تدریج و با کسب مهارت بقیه آنها را نیز مورد استفاده قرار دهید.

 

9. سیاست های پیچیده اعمال نکنید

برای موفقیت شرکتی که تازه شروع به فعالیت کرده ، بهتر است از سیاست های و خط و مشی های ساده استفاده کنید.

 

10. برای تهیه کالاهای غیر ضروری هزینه نکنید

اگر دوست دارید که چند تی شرت با لوگوی شرکت تهیه کنید، می توانید این کار را به تعداد کارمندان خود انجام دهید. قرار نیست برای افراد دیگر هم این کار را انجام دهید. در صورتی برای انجام این کار هزینه کنید که مطمئن شوید این افراد در بین مردم حضور پر رنگی دارند و تاثیر بسزایی در تبلیغ کار شما دارند.

 

11. نیاز به استفاده از خدمات شرکت های بازاریابی ندارید

کوبان اعتقاد دارد که این گونه شرکت ها به اندازه پولی که دریافت می کنند به شرکت ها در موفقیت شان کمک نمی کنند.

 

12. سعی کنید فضای کاری دوستانه و لذت بخشی را ایجاد کنید

در نهایت سعی کنید تا فضای کاری بسیار شادی را ایجاد کرده و مطمئن شوید که کارمندان به کار خود علاقه دارند و از انجام آن لذت می برند.

 

منبع : Nikoo

بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
پایتخت ایران کدام شهر است ؟
پاسخ : *
حیات وحش و دیدنیهای ایران و جهان( مشاهده تمام مطالب )