سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

دستکاری بخش اخبار گوگل برای مخفی کردن یک رسوایی

در تاریخ : 94.01.08

سرزمین آریایی : پس از افشای تحقیقات کمیسیون تجارت فدرال آمریکا از گوگل به علت اقدامات انحصارطلبانه آن، این شرکت، جستجوگر و بخش اخبار خود را دستکاری کرده تا از انتشار بیشتر این رسوایی جلوگیری شود.

 

موتور جستجوی گوگل

 

در حالی که در ابتدای روز گذشته اخبار منفی در مورد گوگل در صدر نتایج جستجو و همین طور بخش خبری آن خبر داشت در ساعات بعد این خبرها دستکاری شدند و اخبار مثبت در مورد گوگل ناگهان جایگزین اخبار منفی شد. به عنوان مثال خبری با عنوان ۵ افسانه در مورد گوگل برای ساعت های طولانی در صدر اخبار فناوری قرار گرفت.

همچنین گوگل به جای اخبار منفی در مورد تحقیقات مذکور برخی اخبار دیگر را در صدر قرار داد که در آنها غیررقابتی بودن فعالیت های تجاری گوگل رد شده بود و اتهاماتی علیه مخالفان این شرکت مطرح گردیده بود.

نکته جالب اینکه شرکت های رقیب گوگل دقیقا به علت همین رفتارهای انحصارطلبانه از این شرکت انتقاد می کنند و گوگل یکبار دیگر نشان داده که این نقدها و اعتراض ها صحیح است. پیش از این تعدادی از دولت های کشورهای اروپایی نیز بررسی های خود در مورد تلاش گوگل برای به حاشیه راندن شرکت های رقیب در فرانسه، آلمان، ایتالیا و …. را اغاز کرده اند و احتمال محکوم شدن گوگل به پرداخت جریمه در این کشورها وجود دارد.

بازگشت
تگهای مطلب : گوگل
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
پایتخت ایران کدام شهر است ؟
پاسخ : *
پست های ویژه