ورود به سایت

 

رکود بازار مسکن تا کجا ادامه دارد؟/ حسام عقبايي پاسخ می دهد

در تاریخ : 93.12.17
فیس بوک
تویتر
گوگل پلاس
فیس نما

به گزارش روابط عمومی رادیو اقتصاد؛ رئيس اتحاديه مشاوران املاک تهران با بيان اينکه بازار مسکن همچنان تحت تأثير رکود اقتصادي است گفت: البته قراردادهاي اجاره در فصل جاري افزايش يافته است و اين نويد را مي دهد که قراردادهاي مالياتي در بهار آينده بيشتر شود ولي همچنان آثار رکود ادامه خواهد داشت.
حسام عقبايي در مصاحبه با این راديو گفت: طرح مسکن مهر؛ عرضه انبوهي را در بازار مسکن فراهم کرد و با توجه به افزايش شديد قيمت در سال هاي 90 و 91، قدرت خريد مردم خيلي کاهش يافته است.
وي افزود: انتظار افزايش قراردادهاي بازار مسکن را در بهار سال آينده داريم اما با توجه به مازاد عرضه بر تقاضا و کاهش سرمايه گذاري در ساخت و سازها، پيش بيني مي شود بازار مسکن در سال هاي 95 و 96 از رکود خارج شود براي اينکه در آن سالها به توازن عرضه و تقاضاي مسکن خواهيم رسيد.
عقبايي گفت: بازار مسکن هم تحت تأثير شرايط عمومي اقتصادي قرار دارد و اميدواريم با رونق اقتصاد کلان و ملي در آينده بازار مسکن هم همراه با صنايع بالادستي و کارخانه هاي توليد مصالح ساختماني دوران رونق را آغاز کند.
وي با اشاره به ركود حدود دو سال و نيمبازار مسكن از دارندگان ملك هاي مسكوني مازاد خواست به سود 20 درصدي قانع باشند و واحدهاي خود را بفروشند.
وي در باره ثبات قيمت ها تا پايان سال جاري و اوايل سال 94  اطمينان داد و گفت : برنامه هاي دولت براي خروج از ركود ، افزايش تسهيلات بانکي، توليد مسکن اجتماعي و نيز برنامه هاي دولت در حوزه بافت فرسوده مي تواند به رونق بازار مسکن و خروج از رکود كمك كند و بايد فروشندگانهم به سود منطقي اكتفا كنند.
عقبايي براي سال آينده هم بازاري بدون بدون تلاطم و بدون افزايش قيمت پيش بيني كرد.
بازگشت
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
پرسش :
حرم حضرت معصومه (س) در کدام شهر ایران قرار دارد ؟
پاسخ : *
حیات وحش و دیدنیهای ایران و جهان( مشاهده تمام مطالب )