ورود به سایت

 

بسیاری از مراکز استانی پزشک فوق تخصص کلیه ندارند

در تاریخ : 93.12.17
فیس بوک
تویتر
گوگل پلاس
فیس نما

سلامت نیوز:  رییس انجمن نفرولوژی ایران گفت: بسیاری از مراکز استان ها پزشک فوق تخصص کلیه ندارند و این در حالی است که بیش از یکصد پزشک فوق تخصص در این رشته در تهران به سر می برند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از  ایرنا، دکتر محمدرضا گنجی  در نشست خبری انجمن بیماران کلیوی کشور اظهار داشت: در زمان حاضر شمار پزشکان فوق تخصص کلیه با دانش آموختگان امسال در این رشته بین 290 تا 300 نفر است.

وی در حالی این مطلب را عنوان کرد که باید به ازای هر یکصد هزار نفر جمعیت 80 میلیونی کشور باید یک نفرولوژیست فعالیت داشته باشد به عبارت دیگر در زمان حاضر باید 800 نفرولوژیست داشته باشیم.

این در حالی است که شمار نفرولوژیست های ما به 300 پزشک هم نمی رسد.

دکتر گنجی عدم استقبال دانشجویان دستیار پزشکی از این رشته را از عوامل مهم کمبود پزشک در رشته فوق تخصص کلیه عنوان کرد.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: دو سال پیش شمار دانشجویان این رشته به 32 نفر می رسید و سال گذشته (سال 92) این شمار به 10نفر و امسال به هشت دانشجو رسیده است.

گنجی اظهار داشت: متاسفانه برای برخی استان ها هنوز نتوانسته ایم پزشک فوق تخصص کلیه اعزام کنیم که خراسان شمالی از جمله این استان ها به شمار می آید.

بازگشت
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
پرسش :
حاصل جمع دو با دو به حروف چند می شود ؟
پاسخ : *
حیات وحش و دیدنیهای ایران و جهان( مشاهده تمام مطالب )