ورود به سایت

 

تنها بخش جراحی قلب باز نوزادان در کشور افتتاح شد

در تاریخ : 93.12.17
فیس بوک
تویتر
گوگل پلاس
فیس نما

سلامت نیوز:  در حال حاضر، در مرکز طبی کودکان، تنها بخش جراحی قلب باز اطفال کشور دایر است. همچنین مجهزترین تجهیزات برای انجام اعمال جراحی و مراقبت‌های پس از عمل برای نوزادان در این مرکز بر پا است.

دکتر علی ربانی‌ رئیس بیمارستان مرکز طبی کودکان، در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، گفت: علاوه بر اینکه تنها بخش جراحی قلب باز اطفال در کشور، در مرکز طبی کودکان بر پا است، اخیراً بخشی به کمک و همت زنجیره خیرین امید در این مرکز برپا شده است که مخصوص جراحی قلب باز نوزادان زیر یک ماه می‌باشد و آخرین تجهیزات و امکانات ویژه در این مرکز وجود دارد که هدف از برپایی این مرکز، کاهش مرگ و میر نوزادان بخصوص نوزادان زیر یک ماه که آسیب پذیرتر هستند از مشکلات ناشی از نارسایی‌های قلبی است.

دکتر ربانی آمار مرگ و میر نوزادان در کشور به علت نارسائی‌ها و مشکلات قلبی را بالاتر از حد بین‌الملل دانست و گفت: امیدواریم با برپایی این مرکز، شاهد کاهش مرگ و میر نوزادان باشیم، هر چند طی همین مدت کوتاه از آغاز به کار این مرکز،می‌توان این کاهش در مرگ و میر را بطور کاملاً محسوس متوجه شد.

بازگشت
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
پرسش :
حرم امام رضا (ع) ( امام هشتم ) در کدام شهر ایران قرار دارد ؟
پاسخ : *
حیات وحش و دیدنیهای ایران و جهان( مشاهده تمام مطالب )