ورود به سایت

 

افزایش بهای دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟

در تاریخ : 93.12.17
فیس بوک
تویتر
گوگل پلاس
فیس نما

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بهای دلار آمریکا در بازارهای جهانی به بیشترین حد طی یازده سال اخیر رسیده تا جایی که ارزش هر یورو به ۱.۱ دلار رسیده است. انتشار داده های تازه در مورد بازار کار آمریکا نیز باعث شده که کارشناسان انتظار داشته باشند که روند رو به رشد بهای دلار همچنان ادامه داشته باشد. گزارش مربوط به بازار کار آمریکا در ماه فوریه نشان می دهد که در دومین ماه سال جاری میلادی نرخ بیکاری در اقتصاد آمریکا به ۵.۵ درصد رسیده و این در حالی است که در ماه ژانویه نرخ بیکاری ۵.۷ درصد بود. کاهش نرخ بیکاری اگرچه خبر خوبی برای اقتصاد آمریکا محسوب می شود اما بازارهای مالی این کشور واکنشی منفی نسبت به آن نشان دادند چرا که سرمایه گذاران در بازارهای مالی نگرانند که بهبود وضعیت اقتصاد آمریکا باعث شود که فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) نرخ بهره در اقتصاد این کشور را افزایش دهد، اقدامی که باعث کاهش جذب سرمایه توسط بازار سهام خواهد شد. به همین خاطر پس از اعلام خبر کاهش نرخ بیکاری در اقتصاد آمریکا، شاخص داوجونز و اس اند پی ۵۰۰ نیز به ترتیب به میزان ۱.۵ درصد  و ۱.۴ درصد افت کردند.
 از زمان بحران مالی جهانی در سال ۲۰۰۸ تاکنون، بازار سهام آمریکا به شدت تحت تاثیر سیاست های فدرال رزرو قرار دارد چرا که سیاست های تسهیل پولی این نهاد کمک زیادی به رونق گرفتن دوباره بازار سهام در آمریکا کرده است اما اکنون انتظار می رود که با بهبود وضعیت اقتصاد آمریکا، فدرال رزرو در چنین سیاست هایی تجدیدنظر کند. برای مثال این نهاد خرید اوراق قرضه را متوقف کرده و همچنین انتظار می رود که نرخ بهره کوتاه مدت که اکنون نزدیک به صفر درصد است نیز طی ماه های پیش رو توسط فدرال رزرو افزایش یابد.
 
بازگشت
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
پرسش :
حرم حضرت معصومه (س) در کدام شهر ایران قرار دارد ؟
پاسخ : *
حیات وحش و دیدنیهای ایران و جهان( مشاهده تمام مطالب )