ورود به سایت

 

دانلود مسابقه رالی ایرانی 2

دانلود رایگان سریال احضار

تایید استفاده از داروهای غیرمجاز در مراکز چشم پزشکی

در تاریخ : 93.12.17

سرزمین آریایی -سلامت نیوز: رئیس سازمان غذا و دارو گفت: در بازرسی صورت گرفته از مرکز چشم پزشکی‌ در کرج استفاده از داروی قاچاق و تقلبی احراز شده و مدارک 2 مرکز دیگری که در تهران هستند نیز نشان دهنده این است که برخی داروهای خریداری شده از مراکز غیر مجاز صورت پذیرفته است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آنا، دکتر رسول دیناروند در مورد داروی چشمی «اوستین» که در یکی از مراکز چشم پزشکی برای 15 بیمار استفاده شده و برای بیماران عفونت چشمی به همراه داشته است، گفت: همانطور که قبلا اعلام شده بود در 2 تا 3 ماه اخیر در 3 مرکز چنین اتفاقی واقع شده است که مورد آخر نیز مربوط به چند روز گذشته است.

رئیس سازمان غذا و دارو افزود: در بازرسی صورت گرفته از مرکز چشم پزشکی‌ در کرج استفاده از داروی قاچاق و تقلبی احراز شده که پرونده آن به دستگاه قضایی ارسال شده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: مدارک 2 مرکز دیگری که در تهران هستند نیز نشان دهنده این است که برخی داروهای خریداری شده از مراکز غیر مجاز صورت پذیرفته، البته داروهایی که از این مراکز ضبط شده است اصل و مجاز است لذا در حال بررسی هستیم که بدانیم منشأ آلودگی داروی تقلبی بوده یا آلودگی ثانویه به هنگام تزریق در مرکز ایجاد شده است.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: منشا داروی «اوستین» وارداتی به کشور، شرکت روش سوئیس است که به صورت مجاز وارد کشور شده و آلودگی آن بعید به نظر می‌رسد، نوع تقلبی آن نیز آنقدر به این دارو شبیه است که تشخیص آن برای پزشک هم دشوار است.

دکتر دیناروند در ادامه اظهار کرد: تمامی مراکز درمانی می‌دانند که خرید دارو صرفا از مراکز مجاز و دارو خانه امکانپذیر است و کسانی که خارج از این مراکز خرید کنند تخلف انجام داده‌اند.

وی با بیان اینکه در مورد این مرکز هم بازرسی‌ها در حال نهایی شدن است، گفت: بنا بر مدارکی که بر تخلف مراکز درمانی فوق دلالت دارند حتما متخلفان به دستگاه قضایی معرفی خواهند شد.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: با دستور دکتر هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، درمان بیماران در حال پیگیری است که امیدواریم علی رغم اینکه کنترل عفونت‌های چشمی دشوار است نتایج خوبی حاصل شود.

وی همچنین افزود: برای فیصله دادن موضوع، اقداماتی نیز انجام داده‌ایم به این صورت که به تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده است از همه مراکز چشم پزشکی بازرسی‌های دقیق و مستمر داشته باشند تا ضمن نظارت بر شرایط تزریق نسبت به خریدهایشان از شبکه‌های رسمی اطمینان حاصل کنند.

دکتر دیناروند گفت: برای اینکه مراکز درمانی برای صرفه‌جویی هزینه، از شبکه‌های غیررسمی دارو تهیه نکنند طی بخشنامه‌ای یک شرکت پخش کننده برای توزیع دارو با دقت مناسب و قیمتی کمتر از قبل برای مراکز درمان تعیین شده است.

رئیس سازمان غذا و دارو در پایان با بیان اینکه در مورد بیمارستان‌ها(خصوصی و دولتی) مسیر دریافت دارو یک مسیری بسته است، گفت: توزیع فقط از طریق شرکت‌های پخش صورت می‌گیرد.

بازگشت
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حرم حضرت معصومه (س) در کدام شهر ایران قرار دارد ؟
پاسخ : *
پست های ویژه