سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

شهری با تمدن چندین ساله در جنگل های هوندوراس

در تاریخ : 93.12.16
شهری با تمدن چندین ساله در جنگل های هوندوراس

 

سرزمین آریایی : شهر سفید افسانه ای، معروف به City of the Monkey God، هدف طولانی مدت گروهی از باستان شناسان بود. گویا جستجوهای بلند مدت برای یافتن دوباره این شهر رو به نتیجه است.

 

مقدمات کشف این منطقه به سال 2012 برمی گردد. در این سال، محققان از طرق هوایی، بررسی هایی را جهت کشف شهر سفید در منطقه La Mosquitia، واقع در هوندوراس انجام دادند. La Mosquitia، شواهدی را از باقی مانده های شهری در اختیار باستان شناسان قرار داد که متعلق به دوران پیشاکلمبی بود. تعدادی از مورخان معتقدند که این باقی مانده ها متعلق به شهر سفید افسانه ای هستند.

به گزارش نشنال جئوگرافیک:” افسانه های شهر گمشده ای در بالای جنگل های هوندوراس سالیان سال وِرد زبان محققان و گنج پژوهان بود. این درحالی است که افراد بومی این منطقه نیز شواهدی از “خانه سفید (white house)” یا “محل کاکائو (place of cacao) در اختیار آن ها گذاشته بودند. این مکان، محلی پر رمز و راز به زیبایی بهشت است. کمتر کسی یافت می شود که به آنجا سفر کند و دوباره به خانه بازگردد.”

 

دولت هوندوراس محققان را حمایت کرد تا یک سفر علمی جامع به این منطقه داشته باشند و در نهایت بتوانند بعد از مدت ها شهر سفید را کشف کنند. شایان ذکر است که این محققان به نتایج بسیار جالبی رسیدند.

گزارشگران و خبرنگاران نشنال جئوگرافیک، گروه باستان شناسی را همراهی کردند و گزارش دادند که یک شهر تاریخی و ناشناخته در منطقه Mosquitia وجود دارد. باستان ششناسان در تحقیقات خود یافتند که در این شهر انواع و اقسام بازرها، آثار هنری و دستی، اهرام تاریخی، تپه های خاکی مختلف و مکان هایی حاوی بیش از 50 مجسمه سنگی وجود دارد.

کریستوفر فیشر، یکی از باستان شناسان تیم مذکور، در مصاحبه با نشنال جئوگرافیک گفت که این منطقه بسیار بکر و طبیعی است و هرگز دستکاری نشده است؛ یافتن چنین منطقه ای در جهان تقریبا غیر ممکن است.

شهر سفید تقریبا بین سال های 1000 تا 1400 پس از میلاد به وجود آمد.

 

این کشف تا حدی به معماهای مدفون در افسانه شهر سفید پاسخ داد؛ اما باستان شناسان معتقدند که همچنان در Mosquitia، شهرها و مناطقی وجود دارند که کشف نشده اند. آن ها حتی معتقدند که احتمال وجود تمدن های قدیمی دیگری نیز در این شهر وجود دارد؛ تمدن هایی که یک به یک فراموش شده اند و باید دوباره وارد صحنه تاریخ شوند.

باستان شناسان اعلام کردند که این منطقه در هزاره پیشین رونق بسیار بیشتری داشته و سپس شروع به کمرنگ شدن کرده است. این منطقه فرهنگ خاصی را با خود دارد که تقریبا ناشناخته است. حتی کسی نام این تمدن را نمی داند.

فیشر در نامه ای به هافینگتون پست گفت که کشف این شهر عواقب بسیاری برای مطالعات تاریخی دارد.

“سندسازی از این منطقه و ویژگی های خاص آن برای هوندوراس و جوامع پیشاکلمبی در آمریکای لاتین بسیار مهم است.” فیشر همچنین افزود: “تحقیقات بیشتری باید انجام شود تا این تمدن ناشناخته کاملا کشف شود. او وعده یک تحقیق و بررسی کامل در منطقه مذکور را، برای مدت طولانی داده است که هم جنبه های زیست محیطی و هم جنبه های تاریخی را در بر می گیرد.

فیشر، عامل اصلی تخریب این تمدن را وجود اروپایی ها می داند. از زمانی که آزتک ها و یا سرخپوستان تنوشتیتلان از هم پاشیده شدند، نژادهای مختلف به گروه های گوناگون . متفاوت تقسیم بندی شدند. چنین وقایعی عواقب خیلی بدی برای شخصیت های تاریخی منطقه the Mosquitia دارد.

منبع : نیکو

بازگشت
تگهای مطلب : هوندوراس, جنگل
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
سال پیروزی انقلاب اسلامی چه سالی است ؟ ( به عدد )
پاسخ : *
پست های ویژه