ورود به سایت

 

ایدز؛ دومین عامل مرگ و میر نوجوانان است

در تاریخ : 93.12.16
فیس بوک
تویتر
گوگل پلاس
فیس نما

سلامت نیوز: ایدز؛ دومین عامل مرگ و میر نوجوانان است به گونه‌ای که در سال 2013 نزدیک به 120 هزار نوجوان بر اثر این بیماری جان خود را از دست دادند.

به گزارش سلامت نیوز  به نقل از مرکز ملی پیشگیری از ایدز ایران، آمار نشان می‌دهد ایدز به عامل اصلی مرگ و میر نوجوانان در آفریقا و دومین عامل مرگ و میر این گروه سنی در سراسر دنیا تبدیل شده است. از هر چهار کودک و نوجوان زیر ١٥ سال فقط یک نفر به درمانی ضدبازگشت ویروس ایدز دسترسی دارد و در حالی که نرخ مرگ و میر ناشی از این بیماری در تمام گروه‌های سنی رو به کاهش است، این روند نزولی‌ها در بین کودکان و نوجوانان ١٠ تا ١٩ سال مشاهده نمی‌شود. به علاوه این آسیب‌پذیری در میان دختران نوجوان در منطقه آفریقای سیاه به مراتب بیشتر و نگران‌کننده‌تر است. مقامات بهداشتی جهان امیدوارند با ارائه طرح عمل جدید این گروه سنی نیز از مزایای برنامه‌های مقابله با شیوع ایدز به اندازه سایر گروه‌ها در جوامع و کشورهای مختلف بهره‌مند شوند.

1111

222222

بازگشت
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
پرسش :
حرم حضرت معصومه (س) در کدام شهر ایران قرار دارد ؟
پاسخ : *
حیات وحش و دیدنیهای ایران و جهان( مشاهده تمام مطالب )