سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

فناوری pCell جایگزین ۴G می‌شود! - سرزمین آریایی

در تاریخ : 93.12.07

سرزمین آریایی : یک شرکت نوپا به نام Artemis Networks فناوری خاصی را ابداع کرده که سرعت تبادل داده از طریق شبکه‌های بی‌سیم را ارتقا می‌بخشد.

این فناوری بر مبنای ایجاد شبکه‌های ارتباطی از طریق دیش‌های خاصی مشابه با دیش‌های ماهواره ای عمل می‌کند و بر مبنای آن تبادل داده با اتکا به فناوری بی‌سیم pCell صورت می‌گیرد.

فناوری مذکور از دو سال پیش در شهر سان فرانسیسکو به طور آزمایشی در دست بررسی بوده و در صورت تایید آن توسط نهادهای رگولاتوری امکان استفاده تجاری از آن در سال های آتی وجود دارد.

در تست هایی که در محیط های بسته صورت گرفته از pCell برای تبادل دیتا با سرعت بالا و میان انواع وسایل همراه استفاده شده است و حتی با افزایش تعداد کاربران هم تغییری در سرعت ارتباط آنها رخ نداده است. لذا ظرفیت این شبکه از شبکه های ارتباطی نسل چهارم بیشتر است.

فناوری pCell باموفقیت بر روی گوشی های آیفون ۶ و ۶ پلاس و همین طور گوشی‌های پیشرفته آندرویدی آزمایش شده است. سرعت تبادل داده از این طریق در شبکه ای با ۳۲ آنتن به حداکثر ۱٫۵ گیگابیت در ثانیه رسیده است و به این منظور از طیف های فرکانسی متنوعی از ۶۰۰ مگاهرتز تا ۶ گیگاهرتز استفاده شده است.

 

اینترنت

منبع : worldit

بازگشت
تگهای مطلب : اینترنت, 4G, سرعت اینترنت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حرم امام رضا (ع) ( امام هشتم ) در کدام شهر ایران قرار دارد ؟
پاسخ : *
پست های ویژه
از سراسر وب