سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

این مواد غذایی اعتیاد آورند!

در تاریخ : 93.12.05

مواد غذایی اعتیاد آور

 

 

مواد اعتیاد آور

 

برای آنکه از اعتیاد به دور باشید، باید مهمترین خوراکی‌های اعتیادآور را بشناسید و از زیاده‌روی در مصرف آن‌ها اجتناب کنید.

 

نان سفید


نان سفید: یکی از مهمترین عناصر در میان مواد غذایی، نان است ولی دقت داشته باشید که نان‌های سفید مانند انواع نان‌های باگت یا لواش، بدترین نان‌هایی هستند که می‌توان از آن استفاده کرد. این نوع نان از آرد فرآوری شده پخته می‌شود. همچنین، هیچ ماده مقوی برای بدنی در آن‌ها دیده نمی‌شود. برای داشتن بدنی سالم‌تر بهتر است نان سنگک را جایگزین نان سفید کنید.

ماکارونی


ماکارونی: این یکی از خوراکی‌های محبوب افراد تپل است که کمتر از خوردن آن دل می‌کنند. ماکارونی یکی از اعتیادآورترین خوراکی‌هایی است که در سبد غذایی ما وجود دارد. با تمام خواص و فوایدی که می‌توان در این خوراکی پیدا کرد، اما زیاده‌روی در آن باعث چاق شدن و افزایش وزن می‌شود. همچنین اعتیاد به ماکارونی چربی‌های بد بدن را افزایش می‌دهد.

 

چیپسچیپس: یکی از خوشمزه‌ترین تنقلات دنیا که بطور عجیبی مملو از چربی و نمک است، چیپس سیب‌زمینی نام دارد. این خوراکی حتی در انواع سبزیجات نیز چربی بسیاری دارد. با همه مشکلات، چیپس باز هم طرفداران بسیاری دارد و البته سالانه انسان‌های فراوانی را معتاد خود می‌کند. بسیاری از پزشکان، اعتیاد به چیپس را حتی از اعتیاد به سیگار برای بدن مضرتر می‌دانند.

بستنی


بستنی: فصل تابستان شروع شده و بستنی یکی از مهمترین خوراکی‌های این فصل است اما این نکته را در یاد داشته باشید که بستنی نیز می‌تواند اعتیادآور باشد. اگر روزانه در خیابان‌ها قدم می‌زنید و همیشه بستنی می‌خورید، مراقب معتاد شدن خود باشید. بستنی بدن را خنک می‌کند و قند خون را بالا می‌برد اما از طرفی دیگر در ناحیه شکم شما چربی‌های بسیاری بوجود می‌آورد که از بین بردن آن‌ها کار مشکلی است.

 

گردآوری:سرزمین آریایی

 

باشگاه خبرنگاران

 

بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
پایتخت ایران کدام شهر است ؟
پاسخ : *
پست های ویژه